Чинадієво – церква св. Іллі.
У старовинному містечку Сент-Міклош, окрім похмурого середньовічного замку, знаходиться еклектична греко-католицька церква святого Іллі (1932р.) з цікавою таємничою реліквією. Все почалося у 2002 році, коли неподалік від Чинадієва лісоруби декілька днів намагалися зрізати і розколоти великий бук. Коли це вдалося, то на внутрішній стороні в одній із колод виявили зображення хреста великого розміру та ідеальних пропорцій. Половину колоди передали у церкву св. Іллі, де вона виставлена на загальний огляд і пошанування.
Монастирі і храми Мукачева
Замість потужного замку в Мукачевому, пропонуємо Вам оглянути жіночий православний Миколаївський монастир на Чернечій горі біля річки Латориця, який заснував князь Федір Корятович (сер. XIV ст.). Після створення, довший час був резиденцією місцевого православного єпископа і головною святинею Закарпаття, а після Ужгородської унії в період 1664-1946 року належав отцям василіянам ГКЦ. Окрасою обителі є церква св. Миколая (1798р.), а також монастирські будівлі (1766-1772рр.). Головною святинею монастиря і одним із символів Закарпаття є чудотворна ікона Мукачівської Пречистої Богородиці (1453р.), подарована Папою Пієм ХІ у 1926 році. Після важких років гонінь і переховувань, помолитися до Мукачівської Богородиці можна у новозбудованому монастирі св. Миколая Мукачівської греко-католицької єпархії. У центральній частині міста можна оглянути ще найстаріший храм міста – готичну каплицю св. Йосипа (XIV ст.), кафедральний костел св. Мартина (1904р.) та греко-католицький Успенський собор (1859р.).
Берегове. Термальний басейн "Жайворонок"
Колишній Береґсас здавна відомий своїми архітектурними памятками, але більшість туристів їдуть сюди для лікування, насолоди та відпочинку. Сучасний оздоровчий комплекс «Жайворонок» – це майже ідеальне місце для комфортного відпочинку та оздоровлення. Адже свіже повітря, мальовничі пейзажі та розмаїття водних процедур гарантують вам повну палітру яскравих вражень. Тут для вас функціонують критий термальний басейн із температурою 31 градус, мінеральне джакузі (42 градуси), гідроводоспади, три відкритих термальних басейни, велика відкрита мінеральна водойма з дитячою зоною та чудова SPA-зона.
На висоті й відпочинковий простір – він по-сучасному обладнаний дитячими майданчиками, шезлонгами, парасолями й усім необхідним для безтурботного релаксу «на суші».
Цілюща сила тутешньої термальної води полягає в тому, що її викачують із глибини 1200 метрів й не піддають жодній технічній чи хімічній обробці. Відтак вона дуже помічна при захворюваннях опорно-рухової, серцево-судинної та нервової систем, органів дихання, а також позитивно впливає на зміцнення імунітету та відновлення життєвих сил.
То ж якщо ви шукаєте оптимальне поєднання приємного і корисного, то обов’язково знайдете це у «Жайворонку», який функціонує цілий рік.
Четфалва
Прикордонне угорське село біля річки Тиса, в якому знаходиться чудовий архітектурний ансамбль, що вдало поєднав в собі оборонний мурований протестантський храм (XIVст.) і сучасну дерев’яну церкву Святого Духа (2001р.). Окрасою села є також найвища в Закарпатті струнка готична дзвіниця (XVIII ст.).
Імстичево
На горі Бокочовиця, в дуже гарній місцині знаходиться греко-католицький василіянський монастир св. Архангела Михаїла (1654р.). Попри важку долю комплексу до наших днів дійшли будівлі монастиря (1773р.) та церква св. Михаїла (1798р.). У храмі знаходиться простріляна чудотворна ікона Матері Божої Істичівської, яку у березні 1939 року обстріляли угорські війська, шукаючи захисників Карпатської України.
Джублик
Так зване “Українське Меджугор’є”, найвідоміше паломницьке місце у Закарпатті, в якому знаходиться монастир Собору Пресвятої Богородиці, що був зведений на місці, де двом дівчатам Олені і Мар’янці у 2002 р. з’явилася Богородиця. Після цього у Джублику з 2003 року почалося кровоточіння хреста, а також це єдине місце на землі де була поява Пресвятої Родини. До цього відпустового місця зі Львова йде найдовша хресна дорога в світі.
Бороняво
В цьому відомому паломницькому місці можна побачити Боронявську чудотворну ікону Пресвятої Богородиці (1785р.) у Благовіщенському василіанському монастирі.
Дегустація закарпатських вин
Закарпаття здавна на весь світ славляться своїми винами, які мають чудовий аромат і велике багатство смакових властивостей. Це завдяки вулканічним породам, на яких росте виноград та енергії сонця, адже саме тут найбільше сонячних днів у Закарпатті.
Хуст
Столиця Карпатської України, що знаходиться на перехресті рік Тиси і Ріки. Над містом височать живописні руїни неприступного і нездоланного колись Хустського замку (ХІ-ХVІ ст.). Тут можна прогулятися чеським кварталом та оглянути перлину закарпатського сакрального будівництва – Єлизаветську церкву, зараз протестантський храм (XIІІ ст.).